Koncerty Poznań - Sala Ziemi

Koncerty w Sali Ziemi MTP Poznań

Do organizacji dużych imprez, mających zebrać wielu gości, przydają się specjalne sale, odpowiednio przygotowane do występów. Aby móc zapraszać ludzi na ponadczasowe Koncerty Poznań zdecydował się na budowę nowej auli widowiskowej – Sali Ziemi.

Kilka słów o Sali Ziemi

Sala Ziemi mieści się w Poznań Congress Center, które stanowi jeden z najbardziej kosztownych obiektów Międzynarodowych Targów Poznańskich. Aula ta charakteryzuje się dużym metrażem i doskonałą akustyką, pozwalającą widzom na idealny odsłuch z każdego miejsca. Dużo można też powiedzieć o nienagannej estetyce tego pomieszczenia, które zostało przygotowane tak, by pasowało do większości aranżacji, jakich wymagałoby dane wydarzenie.

Do tej pory wszelkie wysokiej rangi koncerty Poznań organizował w aulach publicznych oraz uniwersyteckich. Obecnie ma jednak do dyspozycji futurystycznie urządzoną salę, zdolną pomieścić dwa tysiące osób. Można ją przygotować do oglądania seansu, tworząc układ kinowy, jak również do różnego rodzaju występów artystycznych. Aula posiada dwie ruchome trybuny teleskopowe, które zostały ustawione po jej przeciwległych stronach. Co ciekawe, steruje się nimi elektrycznie – istnieje więc możliwość wysuwania określonej ilości rzędów, zgodnie z tym, czego wymaga dane przedsięwzięcie.

Koncerty w efektownym miejscu

Doskonała akustyka Sali Ziemi sprawia, że na koncerty Poznań może zaprosić naprawdę spore grono odbiorców różnego typu, którzy z imprez zwykle wychodzą bardzo zadowoleni. Eksperci uważają, że nowocześnie urządzona aula widowiskowa ma doskonałe warunki akustyczne, nadające się zarówno na koncerty operowe, jak i rockowe. Przez niektórych sala ta jest nawet określana mianem małej popowej filharmonii, ponieważ głosy występujących tam gwiazd docierają do każdej strefy z równym natężeniem.

Sala Ziemi to także wspaniałe miejsce na organizację koncertów symfonicznych. Przyjeżdżają tu światowej sławy orkiestry, a na ich występy przybywają ludzie z całej Polski. Dla niektórych jest to bowiem jedyna okazja, by usłyszeć tych wspaniałych muzyków na żywo.

Uczestnicy koncertów w największej auli Międzynarodowych Targów Poznańskich chwalą również komfort podczas imprez. Wygodne siedzenia, składające się płasko w ten sposób, aby podesty trybun na wzór szuflad chowały się zaraz po sobie. Nie ma też możliwości, by osoby, siedzące w rzędach znajdujących się bliżej sceny, zasłaniały widok tym, którzy mają miejsca dalej. Dzięki temu każdy może cieszyć się nie tylko wspaniałymi doznaniami słuchowymi, ale i wzrokowymi.